Druk wysokiej rozdzielczości Prototypy i produkcja niskoseryjna

Wprowadzamy nowe możliwości do pierwszego na świecie systemu druku 3D z metalu możliwego go używania także w środowisku biurowym.

Praca także w biurze

Eliminacja laserów i proszku metalowego pozwala na bezpieczne korzystanie z systemu w środowisku biurowym. Do pracy nie potrzeba też żadnych dodatkowych urządzeń - wystarczy zasilanie i połączenie z internetem.

Prosta obsługa

Od uproszczenia przygotowania modelu do generowania łatwo usuwalnych popper, Studio System oferuje prostotę obsługi druku 3D z metalu w środowisku biurowym. Zintegrowane oprogramowanie automatyzuje cały proces i pozwala na uzyskiwanie doskonałych elementów.

Skalowalny

Zaprojektowany do łatwej adaptacji do różnych wymagań. Oprogramowanie generuje plan produkcji zoptymalizowany do wielu modeli jednocześnie co zwiększa wydajność płukania i spiekania pozwalając na skalowanie produkcji do wymagań.

Kompleksowe rozwiązanie

Desktop Metal Studio System+ składa się z trzech współpracujących ze sobą urządzeń które automatyzują proces druku 3D. Ściśle zintegrowane z oprogramowaniem pozwalają na bezproblemowe tworzenie obiektów z metalu - od projektu cyfrowego do gotowej części - także bezpośrednio w Twoim biurze.

Drukarka

Drukarka ekstruduje materiał dostarczany w postaci prętów metalu spojonych specjalnym polimerem - podobnie jak w technologii FDM. Dzięki temu wymagania bezpieczeństwa pracy są dużo niższe niż w przypadku drukarki laserowej a dodatkowo można korzystać z opcji dających lżejsze obiekty bez utraty wytrzymałości jak np. wypełnienie z zamkniętymi komórkami (closed-cell infill).


Obszar drukowania W 30 x D 20 x H 20 cm
Wydajność do 16 cm3/h
Min. warstwa 50 µm

Płuczka

Płuczka przygotowuje zieloną (wydrukowaną) część do spiekania przez wypłukanie dużej części polimeru łączącego drobinki metalu. Bardzo niski poziom emisji oparów powoduje, że niepotrzebna jest dodatkowa wentylacja i można jej używać także bezpośrednio w biurze. Dzięki automatycznemu filtrowaniu i odzyskiwaniu rozpuszczalnika nie ma też potrzeby uzupełniania rozpuszczalnika za każdym użyciem.


Ilość rozpuszczalnika max. 17,4 L
Opary Nie wymaga wentylacji
Wymiary W 74 x H 102 x D 57 cm

Piec

W pełni automatyczny piec do spiekania o wymiarach pozwalających na wprowadzenie go przez typowe drzwi biurowe. Precyzyjnie dopasowane do konkretnego obiektu i materiału profile pracy zapewniają, że każdy spiekany element jest odpowiednio nagrzewany i studzony aby zapewnić brak naprężeń mechanicznych charakterystycznych dla druku laserowego.


Zasilanie gazem Butle 900l lub sieć lokalna
Max. temperatura 1400 ºC
Wymiary W 138 x H 162 x D 75 cm

Nowe możliwości Studio System +

Nowy system oferuje taką samą łatwość obsługi i instalacji jak oryginalna wersja Studio System, rozszerzone o nowe możliwości drukowania i skalowania produkcji.

Druk wysokiej rozdzielczości

Nowa, wymienna głowica 250μm i dostosowane profile drukowania pozwalają na osiągnięcie jeszcze wyższej rozdzielczości druku - dokładniejsze i mniejsze elementy, poprawiona szczegółowość i jakość powierzchni.

Podgląd video

Wbudowana w drukarkę kamera pozwala na podgląd na żywo całego procesu za pomocą dowolnej przeglądarki. Użytkownik może dzięki temu monitorować przebieg drukowania.

Wydajniejsze płukanie i spiekanie

Półki z możliwością układania w stosy zwiększają pojemność płuczki i pieca zapewniając ich większą przepustowość. Zwiększona wydajność eliminuje wąskie gardła typowe dla etapów płukania i spiekania.

Jeszcze lepsza jakość

Nowa, grafitowa retorta do pieca zaprojektowana aby zapewnić stabilniejszy rozkład temperatury i lepszy przepływ gazu, daje w efekcie jeszcze lepsze części.

Niższe koszty operacyjne

Możliwość podłączenia pieca do zewnętrznej instalacji zmniejsza koszty operacyjne co w efekcie zmniejsza także koszt produkcji każdego elementu.

Skonfiguruj Studio FleetTM

Nowe, konfigurowalne zestawy sprzętowe zwiększają efektywność przy niskoseryjnej produkcji wysokiej jakości części metalowych.

Jak to działa?

1. PRZYGOTOWANIE

Nasze oprogramowanie w chmurze przygotuje Twój projekt do druku z pliku STL lub CAD, automatycznie doda podpory i ustali parametry druku w oparciu o geometrię i wybrany materiał.

2. DRUKOWANIE

Warstwa po warstwie, zielona część zostanie wydrukowana z wybranego materiału dostarczanego w prętach spojonych specjalnym polimerem. Proces ten, podobny do FDM, nazywa się Bound Metal Deposition™.

3. PŁUKANIE

Wydrukowana część zostaje wypłukana w specjalnym rozpuszczalniku który usuwa większość polimerowego spoiwa i przygotowuje obiekt do spiekania przez utworzenie porowatej struktury.

4. SPIEKANIE

Spiekanie odbywa się w temperaturze bliskiej temperaturze topnienia dla danego materiału. W ten sposób usuwamy resztę spoiwa a cząsteczki metalu łączą się tworząc obiekt o gęstości 96-99,8%.

Proces kontrolowany przez oprogramowanie

Oprogramowanie Fabricate™ automatyzuje nawet najbardziej wymagające aspekty procesu produkcji. Automatycznie generuje łatwo usuwalne podpory i tworzy niestandardowe plany płukania i spiekania dostosowane do geometrii i materiału dla każdej części w procesie produkcji. Dzięki temu wyprodukowanie wysokiej jakości części metalowych jest proste i nie wymaga niestandardowego oprzyrządowania czy dedykowanego operatora.

Ręczne usuwanie podpór

Dzięki Separable Supports™ drukarka oddziela podpory od modelu za pomocą opatentowanej warstwy Ceramic Release Layer™ która kruszy się po wypaleniu w piecu. To dlatego do usuwania podpór nie potrzeba używać praktycznie żadnych narzędzi.

Eksperci metalurgii

Studio System+ pozwala na używanie szerokiego zakresu stopów do druku 3D - włączając w to stal nierdzewną, stal narzędziową czy miedź. Wprowadzenie każdego stopu poprzedzone jest rygorystycznymi testami i badaniami prowadzonymi przez wiodące w branży metalurgicznej firmy. Wszystko po to aby nasze materiały spełniały lub przewyższały standardy branżowe.

Podstawowe stopy

17-4PH

AISI 4140

wytrzymała i odporna na korozję stal nierdzewna niskostopowa stal węglowa o wysokiej twardości i wytrzymałości

316 L

Copper

odporna na korozję w wysokich temperaturach stal nierdzewna dla dobrego przewodnictwa cieplnego i elektrycznego

Inconel 625

H13

wysoce wytrzymały i odporny na korozję w wysokich temperaturach superstop twarda i odporna na ścieranie w podwyższonych temperaturach stal narzędziowa

Zarezerwuj
Studio System+TM

Drukuj z metalu bez wychodzenia z biura!

TOP